Trados: Odjednom su se znaci promijenili
Thread poster: Sherefedin MUSTAFA
Sherefedin MUSTAFA
Sherefedin MUSTAFA
Netherlands
Local time: 18:29
Dutch to Albanian
+ ...
Nov 2, 2007

Dobar dan svima,

Molim pomoć oko slijedećeg u SDL Trados 2007.
Dosada je sve bilo u redu. Za pisanjr tekstova na jezicima bivše Jugoslavije sam jednostavno koristio odgovarajuću tastaturu preko Windows XP, n.pr. hrvatsku ili srpski latinicu. Na taj način bi se „č“ uvijek pojavio kao „č“, „đ“ kao „đ“ itd. Tako obično postupam i sa Word i ostalim aplikacijama Office 2003.
Odjednom su se stvari promijenile i to sam najprije primijetio u Trados gdj
... See more
Dobar dan svima,

Molim pomoć oko slijedećeg u SDL Trados 2007.
Dosada je sve bilo u redu. Za pisanjr tekstova na jezicima bivše Jugoslavije sam jednostavno koristio odgovarajuću tastaturu preko Windows XP, n.pr. hrvatsku ili srpski latinicu. Na taj način bi se „č“ uvijek pojavio kao „č“, „đ“ kao „đ“ itd. Tako obično postupam i sa Word i ostalim aplikacijama Office 2003.
Odjednom su se stvari promijenile i to sam najprije primijetio u Trados gdje "međunarodna“ odjednom se javlja kao „meðunarodna „ , „odlučio“ postaje „odluèio“ itd.

Biću zahvalan ukoliko mi netko od vas pomogne oko rješavanja ovog problema.

Pozdrav,
Sherefedin Mustafa
Collapse


 
hatipovic
hatipovic
Local time: 18:29
German to Bosnian
+ ...
Find and replace Nov 2, 2007

Kada završite prevod, jednostavno uz pomoć "find and replace" funkcije u Wordu zamijenite npr. "ae" u "č" ili "ð" u "đ" i tako za ostala slova.

Pozdrav, Lejla


 
dkalinic
dkalinic
Local time: 18:29
Croatian to German
+ ...
In memoriam
Stara Tradosova boljka koju izgleda nikada neće ukloniti Nov 8, 2007

Sherefedine, ono što predlaže Lejla je dulji put koji ne uvijek ne daje rezultate. Ovdje se naime radi o staroj Tradosovoj boljci. Da ti se ne bi učestalo ponavljala, trebaš otvoriti Regedit, tamo u HKEY_LOCAL_MACHINE kliknuti na SYSTEM, otvoriti CurrentControlSet, zatim Nls i u njemu kod kodne stranice 1251 izmijeniti value u c_1250.nls te nakon toga resetirati računalo.

Pozdrav,
Davor


 
Sherefedin MUSTAFA
Sherefedin MUSTAFA
Netherlands
Local time: 18:29
Dutch to Albanian
+ ...
TOPIC STARTER
Sve iznova Nov 8, 2007

Zahvaljujem Lejla i Davore na vašim reakcijama.

Čudi me to da je ovaj problem odjednom nastao te da ga na početku nije bilo.
Vrlo je nezgodno da se čitavi tekstovi pređu da bi se zamijenili netočni znaci sa ispravnim.

Pokušao sam i tvoj savjet Davore ali bez uspjeha.

Nadam se da ce od sutra sve biti u redu posto sam sav sistem iznova instalirao.
Dali znaci to Davore da je ovaj problem strukturalan i da se sa njim susreću svi korisnici
... See more
Zahvaljujem Lejla i Davore na vašim reakcijama.

Čudi me to da je ovaj problem odjednom nastao te da ga na početku nije bilo.
Vrlo je nezgodno da se čitavi tekstovi pređu da bi se zamijenili netočni znaci sa ispravnim.

Pokušao sam i tvoj savjet Davore ali bez uspjeha.

Nadam se da ce od sutra sve biti u redu posto sam sav sistem iznova instalirao.
Dali znaci to Davore da je ovaj problem strukturalan i da se sa njim susreću svi korisnici Tradosa koji rade sa BHS?

Pozdrav iz Nizozemske,
Sherefedin
Collapse


 
dkalinic
dkalinic
Local time: 18:29
Croatian to German
+ ...
In memoriam
Problem kod Tradosa je strukturalan Nov 13, 2007

U pravu si, Sherefedine. Problem koji si spomenuo kod Tradosa je strukturalan pa se s njime susreću svi koji prevode na južnoslavenske jezike.

Pozdrav,
Davor


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Trados: Odjednom su se znaci promijenili






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »