facebook
Thread poster: irinadaponte
irinadaponte
irinadaponte
Local time: 19:15
Romanian to English
+ ...
Feb 14, 2012

Salut!

Nu stiu daca am voie sa fac asta aici, eu insa incerc si ma bazez pe bunavointa moderatorilor, carora le cer scuze anticipat daca nu este in regula.

Am facut aceasta pagina pe facebook, pentru cei care au cont: https://www.facebook.com/translatorium

Exista si un grup, care deocamdata este mic, si la care puteti da join, daca doriti.

Eu rel
... See more
Salut!

Nu stiu daca am voie sa fac asta aici, eu insa incerc si ma bazez pe bunavointa moderatorilor, carora le cer scuze anticipat daca nu este in regula.

Am facut aceasta pagina pe facebook, pentru cei care au cont: https://www.facebook.com/translatorium

Exista si un grup, care deocamdata este mic, si la care puteti da join, daca doriti.

Eu relationez foarte bine pe facebook, este un mediu online care imi permite sa interactionez foarte usor inclusiv cu cei din aceeasi profesie cu a mea.

Ma gandesc ca ne putem ajuta unii pe altii si astfel putem lua legatura mai usor (eu, spre exemplu, am destul de des perioade cand sunt ingrozitor de aglomerata, si decat sa refuz clientii, prefer sa-i redirectionez catre colegi in care sa am incredere).

Imi cer scuze din nou daca nu este locul potrivit pentru aceasta initiativa.

Va salut!
Irina
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


facebook






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »