Persoana de contact pentru încheierea/prelungirea abonamentului pentru site-ul ProZ.com
Thread poster: Carmen Năsturaş (Popescu)
Carmen Năsturaş (Popescu)
Carmen Năsturaş (Popescu)  Identity Verified
Romania
Local time: 21:36
Italian to Romanian
+ ...
Mar 26, 2013

Incepand de astazi, voi fi persoana de contact pentru inscrierea/prelungirea abonamentului pentru site-ul Proz.
Pentru preturile practicate va rog sa consultati linkul:
http://www.proz.com/join-local/professional

Adresa de email la care pot fi contactata este: [email protected]
... See more
Incepand de astazi, voi fi persoana de contact pentru inscrierea/prelungirea abonamentului pentru site-ul Proz.
Pentru preturile practicate va rog sa consultati linkul:
http://www.proz.com/join-local/professional

Adresa de email la care pot fi contactata este: [email protected]

In completare:
pentru inscriere/prelungire va rog sa imi trimiteti pe email datele de datele de facturare, ID-ul contului de proz si tipul abonamentului solicitat.







[Editat la 2013-03-26 13:59 GMT]
Collapse


 
Camelia Colnic
Camelia Colnic  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 19:36
Romanian to English
+ ...
Ce fel de abonament? Mar 26, 2013

Din cate stiu eu nu este nevoie de persoana de contact pentru Membership la Proz.com. Fiecare isi poate completa singur formularul acela si datele bancare. Este ceva scam asta?

 
Carmen Năsturaş (Popescu)
Carmen Năsturaş (Popescu)  Identity Verified
Romania
Local time: 21:36
Italian to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
abonament Mar 26, 2013

Pentru a putea fi practicate preturi mai mici decat afilierea/reinnoirea directa catre site, PROZ are o persoana de contact in fiecare tara. Pana acum 2 ani a fost Cristiana Coblis. Am rugat sa se specifice tipul de abonament pentru ca sunt si companii care au profil Proz, iar eu fiind la inceput nu doresc sa fac greseli. In plus, doresc comunicarea datelor inainte de a face plata in cont pentru ca exista niste modificari de legislatie si nu doresc sa creez probleme.

 
Camelia Colnic
Camelia Colnic  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 19:36
Romanian to English
+ ...
Am inteles! Mar 26, 2013

Multumesc. Nu stiam ca exista asa ceva. Eu dadeam la reinnoirea abonamentului si atat.

 
Adriana-Corina Iotcov
Adriana-Corina Iotcov  Identity Verified
Romania
Local time: 21:36
English to Romanian
+ ...
TVA-ul Mar 26, 2013

Bună seara,
Am văzut că există posibilitatea ca suma să fie achitată cu sau fără TVA. Ştiţi cumva ce se întâmplă dacă o persoană neplătitoare de TVA, dar înscrisă în ROI, optează pentru plata sumei fără TVA în baza unui cod de TVA intracomunitar? Va fi necesar să depună un decont şi să verse echivalentul taxei? S-a mai discutat pe Proz această chestiune, dar nu reţin să se fi şi elucidat. Mulţumesc pentru orice informaţii!


 
Carmen Năsturaş (Popescu)
Carmen Năsturaş (Popescu)  Identity Verified
Romania
Local time: 21:36
Italian to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
TVA Mar 27, 2013

Buna seara,
din pacate, din cate am inteles, cei care nu sunt platitori de TVA trebuie sa plateasca taxa cu TVA. Presupun ca diferenta de TVA va fi oricum imputata. Mai multe informatii corecte doar un contabil vi le poate oferi.


 
Carmen Năsturaş (Popescu)
Carmen Năsturaş (Popescu)  Identity Verified
Romania
Local time: 21:36
Italian to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
MODIFICARE IMPORTANTA Jan 5, 2016

Stimati colegi, nu mai sunt persoana de contact proz. Asa ca, pana imi elimina cei de la proz datele din sistem, va rog sa nu imi mai trimiteti bani in cont. Multumesc

 
swiss solutions
swiss solutions  Identity Verified
Romania
Local time: 21:36
Member (2006)
English to Romanian
+ ...
Persoana noua de contact pentru plati catre site-ul ProZ Jan 26, 2016

Buna ziua dragi colegi,

Vreau sa anunt ca eu, Sugar Dobrinca, reprezentanta a agentiei de traduceri Swiss Solutions voi fi noua persoana de contact pentru efectuarea platilor catre Proz.

Noile tarife sunt:

professional join and renew: with 20% VAT 490 RON
Corporate membership join with 20% VAT 1065 RON
Corpoarte membership renew /upgrade with 20% VAT 912 RON
Student with 20% VAT 193 RON

Pentru mai multe informatii consultati p
... See more
Buna ziua dragi colegi,

Vreau sa anunt ca eu, Sugar Dobrinca, reprezentanta a agentiei de traduceri Swiss Solutions voi fi noua persoana de contact pentru efectuarea platilor catre Proz.

Noile tarife sunt:

professional join and renew: with 20% VAT 490 RON
Corporate membership join with 20% VAT 1065 RON
Corpoarte membership renew /upgrade with 20% VAT 912 RON
Student with 20% VAT 193 RON

Pentru mai multe informatii consultati pagina: http://www.proz.com/join-local/professional , aici gasiti si detaliile mele de contact.

O zi frumoasa tuturor!

Dobrinca Sugar
Client Service Analyst
E-mail: [email protected]
Address: Str.Martin Luther, nr.2, et.3, Timisoara, Romania
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Persoana de contact pentru încheierea/prelungirea abonamentului pentru site-ul ProZ.com






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »