Recenzie dictionar financiar engleza - romana
Thread poster: wordbridge
wordbridge
wordbridge  Identity Verified
Romania
Local time: 12:18
English to Romanian
+ ...
Nov 8, 2013

Cautand un dictionar mai complex de termeni financiar-bancari am dat de acesta: http://www.librariaonline.ro/stiinte_economice/finante_banci/dictionare/dictionar_economic_si_financiar_bancar_englez_roman-patras_mihai-p10015645
Ce parere aveti despre acesta? Este bun? Il aveti deja si ar
... See more
Cautand un dictionar mai complex de termeni financiar-bancari am dat de acesta: http://www.librariaonline.ro/stiinte_economice/finante_banci/dictionare/dictionar_economic_si_financiar_bancar_englez_roman-patras_mihai-p10015645
Ce parere aveti despre acesta? Este bun? Il aveti deja si are greseli?!

Multumesc anticipat!
Collapse


 
Bernd Müller (X)
Bernd Müller (X)
Germany
Local time: 11:18
German to Romanian
+ ...
Prea scump faţă de ceea ce oferă! Nov 9, 2013

L-am cumpărat acum vreo 6-8 ani, în speranța că voi găsi în el termenii mai speciali, pe care în dicţ. mai mici nu-i puteam găsi. Dar m-am înşelat: ori de câte ori am căutat vreun termen- subliniez, mai special- niciodată nu l-am găsit. Aşa că, practic, am renunţat să mai caut în el, şi caut numai în dicţionarele electronice de EN>RO. Oricum, nu prea traduc în domeniu, decât rareori.

Păcat- mai ales că a fost tare scump- vreo 66 euro, pe atunci! L-au ieft
... See more
L-am cumpărat acum vreo 6-8 ani, în speranța că voi găsi în el termenii mai speciali, pe care în dicţ. mai mici nu-i puteam găsi. Dar m-am înşelat: ori de câte ori am căutat vreun termen- subliniez, mai special- niciodată nu l-am găsit. Aşa că, practic, am renunţat să mai caut în el, şi caut numai în dicţionarele electronice de EN>RO. Oricum, nu prea traduc în domeniu, decât rareori.

Păcat- mai ales că a fost tare scump- vreo 66 euro, pe atunci! L-au ieftinit între timp putin, pt. că n-au reuşit să-l vândă, pare-se!
Şi păcat că nu-i electronic- poate că-mi era , totuşi, mai util în direcţia inversă, RO>EN!?

De altfel, aici e mai ieftin:

http://www.librarie.net/cautare-rezultate.php?t=Dictionar%20Economic%20si%20Financiar-Bancar%20Englez-Roman

[Editat la 2013-11-09 10:14 GMT]
Collapse


 
wordbridge
wordbridge  Identity Verified
Romania
Local time: 12:18
English to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
link util Nov 19, 2013

Multumesc pentru detalii si link! M-au ajutat.

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Recenzie dictionar financiar engleza - romana






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »