Chestionar – Traduceri cu ajutorul calculatorului
Thread poster: 09mihai (X)
09mihai (X)
09mihai (X)
Romania
Local time: 09:02
German to Romanian
+ ...
Mar 17, 2014

Mă numesc Ignat Mihai, student la Facultea de Științe Umaniste, Politice și Administrative din cadrul Universității de Vest, Vasile Goldiș, am rugămintea la dumneavoastră, dacă aveți 5 minute timp, să completați acest chestionar. El reprezintă o parte din lucrarea mea de licență, pe tema traducerilor și traducerilor asistate de calculator.


Acest chestionar, care are ca scop aflarea părerilor traducătorilor în legătura cu traducerile efectuate cu programe
... See more
Mă numesc Ignat Mihai, student la Facultea de Științe Umaniste, Politice și Administrative din cadrul Universității de Vest, Vasile Goldiș, am rugămintea la dumneavoastră, dacă aveți 5 minute timp, să completați acest chestionar. El reprezintă o parte din lucrarea mea de licență, pe tema traducerilor și traducerilor asistate de calculator.


Acest chestionar, care are ca scop aflarea părerilor traducătorilor în legătura cu traducerile efectuate cu programe specializate, sau după caz, traduceri efectuate prin alte mijloace. Vă mulțumesc!


Link-ul spre chestionar: https://docs.google.com/forms/d/1prPJiytmUROirLO2I-TEK0wvZbGpoVQF8pj5xIvULVs/viewform



Vă mulțumesc încă odată pentru timpul acordat! Mihai Ignat, student la UVVG Arad.


P.S: Dacă sunt câțiva traducători, care au timp să mă ajute cu răspunsuri ulterioare, asemănător unui interviu cu întrebări în limba engleză, vă rog să îmi lăsați un mesaj, sau să postați aici și eu vă contactez.

[Edited at 2014-03-18 09:57 GMT]
Collapse


 
Maria Macovei
Maria Macovei  Identity Verified
Romania
Local time: 09:02
English to Romanian
+ ...
confirm Mar 17, 2014

pentru intrebari ulterioare.

 
09mihai (X)
09mihai (X)
Romania
Local time: 09:02
German to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
Mentiune Mar 18, 2014

Revin cu o mentiune legata de chestionar, pentru cei care doresc sa isi pastreze anonimatul, la nume isi pot trece doar initialele.

Le multumesc celor care mi-au raspuns pana acum!


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Chestionar – Traduceri cu ajutorul calculatorului






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »