Pages in topic:   [1 2] >
Akcija članarine
Thread poster: Sanja Demut
Sanja Demut
Sanja Demut  Identity Verified
Croatia
Local time: 19:29
English to Croatian
+ ...
May 21, 2010

Prije nekoliko dana dobila sam obavijest o akciji na članarinu na Prozu gdje se, među ostalim navodi i:

"Lokalna (pretpostavljam snižena) cijena profesionalne članarine u Republici Hrvatskoj je 560 kn."

i

"Cijene lokalnih članarina će se promijeniti nakon ove kampanje, pa iskoristite prednosti odmah! Ova će ponuda isteći 17. lipnja."

E, to me malo zbunilo. Naime taj sam isti dan na samom Prozu na engleskom pročitala obavijest da je iz
... See more
Prije nekoliko dana dobila sam obavijest o akciji na članarinu na Prozu gdje se, među ostalim navodi i:

"Lokalna (pretpostavljam snižena) cijena profesionalne članarine u Republici Hrvatskoj je 560 kn."

i

"Cijene lokalnih članarina će se promijeniti nakon ove kampanje, pa iskoristite prednosti odmah! Ova će ponuda isteći 17. lipnja."

E, to me malo zbunilo. Naime taj sam isti dan na samom Prozu na engleskom pročitala obavijest da je iznos članarine snižen sa 560 na 305 kn. Što vi mislite, radi li se tu samo o loše sročenoj obavijesti, namjernom dezinformiranju gdje neka treća strana ubire dobru maržu ili nećem trećem?

Za vas ne znam, ali mene osobno takve stvari jako ljute. Možda da se javi neki moderator i pojasni ovaj slučaj navodeći stvarno primjenjivi akcijski iznos članarine?
Collapse


 
Ivan Nekic
Ivan Nekic  Identity Verified
Croatia
Local time: 19:29
German to Croatian
+ ...
postoje akcije i "akcije" May 21, 2010

Dobro, ne baš tako drastično da bi trebale stajati u navodnicima, ali ProZ ima
    a) vremenski ograničene ponude

    b) ponude preko određenih (nacionalnih) predstavnika - to Vam je onda vjerojatno vidljivo iz ponude

    c) ponude vezane uz Vaš sadašnji članski status (produženje članstva je povoljnije i sl.)


Uglavnom biste trebali pogledati ovu stranicu.


 
Sanja Demut
Sanja Demut  Identity Verified
Croatia
Local time: 19:29
English to Croatian
+ ...
TOPIC STARTER
Hmm.. May 21, 2010

Zahvaljujem na linku - sada su neke stvari zaista jasnije, ali svejedno ostaje pitanje one obavijesti. Zašto je u njoj naveden pogrešan iznos i sa kojom svrhom? Može se dogoditi da se netko u cijelosti osloni samo na predmetnu obavijest i odustane od kupnje članstva ili možda čak uplati pogrešan iznos (je li i to moguće ili postoji nekakva uplatnica sa fiksnim iznosom?).

Mislim da bi se više pažnje trebalo posvetiti samim obavijestima, tome tko ih sastavlja i prenose li to
... See more
Zahvaljujem na linku - sada su neke stvari zaista jasnije, ali svejedno ostaje pitanje one obavijesti. Zašto je u njoj naveden pogrešan iznos i sa kojom svrhom? Može se dogoditi da se netko u cijelosti osloni samo na predmetnu obavijest i odustane od kupnje članstva ili možda čak uplati pogrešan iznos (je li i to moguće ili postoji nekakva uplatnica sa fiksnim iznosom?).

Mislim da bi se više pažnje trebalo posvetiti samim obavijestima, tome tko ih sastavlja i prenose li točno željene informacije, jer su nekim prevoditeljima one možda jedini kontakt sa Prozom, a i netočne informacije mogu imati posljedice...
Collapse


 
Dejan Škrebić
Dejan Škrebić  Identity Verified
Bosnia and Herzegovina
Local time: 19:29
English to Serbian
+ ...
SITE LOCALIZER
Slično i u KM May 21, 2010

Sličan slučaj i ovdje, samo je cijena bila u KM. Ali, koliko sam ja shvatio, ona najniža cijena je popust koji se dobija zbog lokalnog plaćanja (koje, uzgred, ide preko Hrvatske). Ako bih htio da uplatim, recimo, preko Paypal-a, bila bi veća cijena.

Nisam baš najsigurniji u to, ali tako mi je izgledalo.


 
VIVA VOCE Ltd.
VIVA VOCE Ltd.  Identity Verified
Croatia
Local time: 19:29
English to Croatian
+ ...
Ažuriranje podataka za akcije članarine May 24, 2010

Problem je svih ovih godina nepravovremeno ažuriranje lokaliziranih poruka članovima - počevši od podataka o bankovnim računima, pa i do iznosa za uplatu članarina. Obavijesti o ažuriranim podacima se šalju uredno, ali negdje očito zapne u provedbi.
Za sve upite stojim vam na raspolaganju, a uputno je kontaktirati me oko članarine prije uplate tako da vam pošaljem sve točne podatke za akcijske ili redovne cijene.


 
Ivana Kahle
Ivana Kahle  Identity Verified
Germany
Local time: 19:29
Member (2007)
German to Croatian
+ ...
Cijena s PDV-om ili bez? May 24, 2010

Ljerka,
je li tih 280,00 kn cijena s PDV-om ili bez (znam da je to pitanje bilo goruće već par puta), tj. treba li prilikom uplate uvećati iznos za PDV?
Je li moguće prije uplate dobiti R1?
Možda ne bi bilo loše da svi ti podaci budu napisani crno na bijelo u okviru ovog foruma, uključujući i točne podatke za plaćanje.
Hvala i pozdrav,
Ivana.


 
VIVA VOCE Ltd.
VIVA VOCE Ltd.  Identity Verified
Croatia
Local time: 19:29
English to Croatian
+ ...
članarina May 24, 2010

cijena je s uključenim pdv-om, tako stoji na portalu. Oko toga smo imali rasprave predlani i to je na sreću sada definirano.

Podaci za članove iz Hrvatske su točni što se tiče bankovnog računa. Iznosi su 280 kn za produljenje, a 305 za učlanjenje.

Kolege iz BiH i Srbije najpovoljnije prođu uplatama na Moneybookers po srednjem tečaju narodne banke na dan uplate.

Dakako, nije zgorega naglasiti da je uvjerljivo najbrže članarinu platiti online -
... See more
cijena je s uključenim pdv-om, tako stoji na portalu. Oko toga smo imali rasprave predlani i to je na sreću sada definirano.

Podaci za članove iz Hrvatske su točni što se tiče bankovnog računa. Iznosi su 280 kn za produljenje, a 305 za učlanjenje.

Kolege iz BiH i Srbije najpovoljnije prođu uplatama na Moneybookers po srednjem tečaju narodne banke na dan uplate.

Dakako, nije zgorega naglasiti da je uvjerljivo najbrže članarinu platiti online - kreditnim karticama, uz nešto višu cijenu od ove lokalne. Proz i tada šalje uredne potvrde o uplati, koje se mogu računovodstveno prikazivati.
Collapse


 
VIVA VOCE Ltd.
VIVA VOCE Ltd.  Identity Verified
Croatia
Local time: 19:29
English to Croatian
+ ...
r-1 May 24, 2010

Predračun je moguće dobiti prije uplate.

 
VIVA VOCE Ltd.
VIVA VOCE Ltd.  Identity Verified
Croatia
Local time: 19:29
English to Croatian
+ ...
OIB May 24, 2010

Molim kolege iz Hrvatske da mi uz obavijest o uplaćenoj članarini pošalju i OIB, tako da mogu računovodstveno zavoditi uplate.

Hvala!


 
Kemal Mustajbegovic
Kemal Mustajbegovic  Identity Verified
Local time: 01:29
English to Croatian
+ ...
Hrvatska vs. Australia May 24, 2010

Mislim da nije pošteno da vama koji živite u Hrvatskoj nude članarinu za cca $50 a meni je stigla "special offer" od $89.

Zašto mislim da nije pošteno? Jednostavno stoga što je moja cijena prijevoda u prosjeku tri puta veća od vaše u Hrvatskoj. Istina i moji su troškovi neuporedivo veći. I zbog toga mislim da vam je ponuđena cijena povoljna. Ali, naravno svatko treba naći svoju računicu - da li je to isplativo ili ne.

Srdačan pozdrav svim kolegama!
<
... See more
Mislim da nije pošteno da vama koji živite u Hrvatskoj nude članarinu za cca $50 a meni je stigla "special offer" od $89.

Zašto mislim da nije pošteno? Jednostavno stoga što je moja cijena prijevoda u prosjeku tri puta veća od vaše u Hrvatskoj. Istina i moji su troškovi neuporedivo veći. I zbog toga mislim da vam je ponuđena cijena povoljna. Ali, naravno svatko treba naći svoju računicu - da li je to isplativo ili ne.

Srdačan pozdrav svim kolegama!

P.S.
OOps! Ispričavam se kolegicama, moj naklon.

[Edited at 2010-05-24 13:09 GMT]
Collapse


 
bergazy
bergazy  Identity Verified
Croatia
Local time: 19:29
Croatian to Italian
+ ...
Čemu pretjerivanje? May 24, 2010

Kemal Mustajbegovic wrote:

Mislim da nije pošteno da vama koji živite u Hrvatskoj nude članarinu za cca $50 a meni je stigla "special offer" od $89.

Zašto mislim da nije pošteno? Jednostavno stoga što je moja cijena prijevoda u prosjeku tri puta veća od vaše u Hrvatskoj. Istina i moji su troškovi neuporedivo veći.

[Edited at 2010-05-24 13:09 GMT]


Ne vjerujem da je porez na dohodak u Australiji 3x veći nego li onaj u Hrvatskoj (kod nas je 25% a u određenim slučajevima i 40% kad je riječ o honorarima ostvarenima u inozemstvu). Isto tako, uvjeti poslovanja su sigurno povoljniji u Australiji nego kod nas a zarade bitno veće. Stoga se može reći da je cijena nije pretjerana. Naravno, ispričavam se ako nisam u pravu.

Možda sam nešto krivo vidio : http://en.wikipedia.org/wiki/Income_tax_in_Australia


 
Lingua 5B
Lingua 5B  Identity Verified
Bosnia and Herzegovina
Local time: 19:29
Member (2009)
English to Croatian
+ ...
50 dolara ili 50 eura? May 24, 2010

Članarina je oko 50-60 eura, ne dolara. Što odgovara vrijednosti od 89 $; ne znam kolika je vrijednost australijskog dolara, al mislim je tu negdje.

 
Mirta Jusic
Mirta Jusic
Croatia
Local time: 19:29
Croatian to English
+ ...
linke ne radi Sep 1, 2010

iNekic wrote:

Uglavnom biste trebali pogledati ovu stranicu.


Link (više?) ne radi, tko zna pravi?

Kolika je sada (1.9.2010.) točno članarina i kako/kome se plaća?

Nije da se žalim što su nam dali popust
ali moram priznati da sam zbunjena različitim informacijama o tome na različitim dijelovima sitea. Kako to da su za iste ljude na različitim dijelovima sitea članarine različite?

Koliko često imaju "akcije", isplati li mi se pričekati do sljedeće?

Srdačan pozdrav kolegama i kolegicama,

Mirta


 
Maja Basara
Maja Basara  Identity Verified
Croatia
Local time: 19:29
English to Croatian
+ ...
Uplata Sep 10, 2010

Mirta Jusic wrote:

Koliko često imaju "akcije", isplati li mi se pričekati do sljedeće?



Ponavljam pitanje jer i mene zanima. Još me zanima koji je najpovoljniji način plaćanja članarine.

Hvala.


 
Ivana Kahle
Ivana Kahle  Identity Verified
Germany
Local time: 19:29
Member (2007)
German to Croatian
+ ...
Povoljan trenutak Sep 13, 2010

... iliti sljedeća akcija mogla bi biti krajem godine. A o tome na koji je način najbolje platiti već se više puta razglabalo. Pogledajte si starije postove na tu temu. U svakom slučaju, svima i u svakom pogledu preporučam da postanu paying members - vidjet ćete, isplati se.

 
Pages in topic:   [1 2] >


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Akcija članarine






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »