Conferința internațională ProZ.com 2014
Thread poster: Lucica Abil (X)
Lucica Abil (X)
Lucica Abil (X)  Identity Verified
Romania
Local time: 14:01
Italian to Romanian
Mar 24, 2014

Stimați membri,

În acest an, Conferința internațională anuală ProZ.com se va ține în perioada 28-29 iunie la Pisa, Italia.

Acest eveniment va cuprinde sesiuni și prezentări axate pe tema „Privind spre viitor: competențe, provocări și perspective”.

Vor fi de asemenea mai multe oportunități de socializare și multă distracție!

... See more
Stimați membri,

În acest an, Conferința internațională anuală ProZ.com se va ține în perioada 28-29 iunie la Pisa, Italia.

Acest eveniment va cuprinde sesiuni și prezentări axate pe tema „Privind spre viitor: competențe, provocări și perspective”.

Vor fi de asemenea mai multe oportunități de socializare și multă distracție!

Aflați mai multe despre acest eveniment la http://www.proz.com/conference/586

Acum, sunt disponibile pachete la prețuri promoționale.
Collapse


 
veronica drugas
veronica drugas  Identity Verified
Italy
Local time: 13:01
Italian to Romanian
+ ...
intalnire la Pisa Mar 24, 2014

Dragi colegi, sper sa am ocazia sa intalnesc/cunosc cat mai multi traducatori romani la Pisa!
Daca aveti nevoie de informatii de ordin turistic, logistic etc., va stau la dispozitie.

Veronica


 
Andrada Constantinescu
Andrada Constantinescu  Identity Verified
Romania
Local time: 14:01
Member (2006)
English to Romanian
+ ...
altcineva? May 14, 2014

Mai merge cineva din din România?

 
Paula Dana Szabados
Paula Dana Szabados  Identity Verified
Romania
Local time: 14:01
Member (2005)
English to Romanian
+ ...
participanţi May 15, 2014

Informaţii referitoare la participanţi găsiţi la pagina conferinţei, participanţi. Cei în dreptul cărora scrie „Confirmed attendee” sunt cei care, până la momentul respectiv, au achitat taxa de participare. În momentul de faţa sunt 92 de participanţi confirmaţi, 3 sunt din România. E un pas important, numărul participanţilor din România a fost mult mai mic la conferinţele anterioare.

 
veronica drugas
veronica drugas  Identity Verified
Italy
Local time: 13:01
Italian to Romanian
+ ...
Cazare Pisa iunie 2014 May 20, 2014

Pentru colegii care vor veni la Pisa:

Aproape de mine este un B&B situat la circa 10 minute pe jos de faimosul turn si la 20 minute de locul conferintei, asadar ideal pentru cazare cu ocazia evenimentului ProZ.

Chiar ieri am fost si am intrebat de tarife: am inteles ca pretul camerei triple este de: 50-60 euro / noapte + 10 euro micul dejun. Va asigur ca pentru Toscana, pretul este f. bun.

Iata site-ul pensiunii daca doriti sa contactati proprietaresele: <
... See more
Pentru colegii care vor veni la Pisa:

Aproape de mine este un B&B situat la circa 10 minute pe jos de faimosul turn si la 20 minute de locul conferintei, asadar ideal pentru cazare cu ocazia evenimentului ProZ.

Chiar ieri am fost si am intrebat de tarife: am inteles ca pretul camerei triple este de: 50-60 euro / noapte + 10 euro micul dejun. Va asigur ca pentru Toscana, pretul este f. bun.

Iata site-ul pensiunii daca doriti sa contactati proprietaresele: www.bbpisabelleville.it

O zi buna tuturor,
Veronica
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Conferința internațională ProZ.com 2014






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »